Půjčka za férových podmínek

Jak probíhá výkup zlata?

Vy nabídnete např. zlatý šperk, my ověříme jeho ryzost a hmotnost a nabídneme Vám cenu, za kterou jsme schopni Váš šperk vykoupit. Pokud s ní budete souhlasit, obratem šperk za hotovost vykoupíme. Celý proces zabere jen pár minut. Zveřejňujeme výkupní cenu 14-ti i 18-ti karátového zlata na našich internetových stránkách, takže si můžete dopředu udělat představu o naší výkupní ceně.

Zástavy a výše úroků

To co vykupujeme lze u nás i zastavit. Zastavujeme s úrokem 5 % týdně, minimálně 50 Kč, při zástavě větší jak 10.000,- Kč je úrok 3 % týdně a při zástavě zlata nad 50g je úrok pouze 1,25% týdně. Zástavu lze za úplatu opakovaně prodloužit o týden až čtrnáct dnů. Nabízíme i možnost prodloužení zástav o jeden týden přes internet s tím, že úrok doplatíte následující týden zpětně.

Proč si půjčit peníze u nás?

Zástavy i půjčky poskytujeme profesionálně, nic Vám netajíme.

Zástavní smlouva je u nás jednoduchá, vejde se na jeden list A4 a nepotřebujete být právník, abyste jí porozuměli.

Naši zaměstnanci jsou Vám plně k dispozici k radě i pomoci. Je pro nás důležité, abyste získali veškeré potřebné informace a věděli, za jakých podmínek zástavu provádíte. Předcházíme tím pozdějším nejasnostem a zklamáním.

Jak zástavy u nás fungují?

Potřebujete krátkodobě finanční hotovost? Neptáme se na důvody a proti zástavě Vám ji rádi poskytneme.

Stačí navštívit naši zastavárnu, vzít s sebou věc určenou k zástavě (nejčastěji jde o běžnou elektroniku jako jsou mobilní telefony, digitální fotoaparáty a pod., ale např. i zlaté šperky) a my Vám ji na místě ohodnotíme – řekneme Vám kolik jsme schopni Vám půjčit protihodnotou za tuto zástavu.

Pokud budete souhlasit, obchod obratem uzavřeme a Vy odcházíte s požadovanou hotovostí. Zastavené zboží poté můžete v domluveném termínu vyplatit, nejčastěji jde o 1 až 2 týdny.

Pokud nebudete mít v domluveném termínu hotovost na vyplacení zástavy, je u nás možné zástavu prodloužit. V takovém případě uhradíte pouze aktuální úrok a zástava je prodloužena.

Co potřebujete k uzavření smlouvy?

Pro uzavření smlouvy budeme potřebovat Vaši fyzickou přítomnost, Vaši plnoletost a platný, státem uznaný, doklad totožnosti (Občanský průkaz, Cestovní Pas).

Pro uzavření zástavní smlouvy požadujeme následující údaje:

  • jméno a příjmení
  • adresu trvalého bydliště
  • datum narození
  • číslo občanského průkazu nebo pasu
Zástavní i výkupní smlouvu můžeme uzavřít pouze s osobami staršími osmnácti let.
Co dělat, když nemohu zástavu vyplatit?

Každému se může stát, že se vlivem okolností nebude moci dostavit k vyplacení zástavy přesně v daném termínu. V takovém případě nabízíme prodloužení zástavy za úplatu nebo akceptujeme i drobné zpoždění. Pro tyto situace jsme zavedli ochrannou třídenní lhůtu, kdy zastavené zboží necháváme ještě v zástavě i po termínu domluveného vyplacení a teprve po těchto třech dnech dochází k jeho propadnutí ve prospěch zástavní věřitele.

Prodloužení zástavy

Zástavu můžete za úplatu i opakovaně prodloužit na naší provozovně, doba prodloužení je obvykle 14 dnů, nebo nabízíme možnost prodloužení zástav přes internet s tím, že úrok doplatíte následující týden zpětně (zde je maximální prodloužení 1 týden), nebo máte možnost zaplatit prodloužení bankovním převodem (viz. stránka Prodloužení) na náš účet. Prodloužení lze domluvit vyplněním formuláře na této adrese.

Pokud prodlužujete o 1 týden s odloženou platbou (tj. prodloužení přes internet), pak toto prodloužení není možné použít více týdnů po sobě, vždy pouze na jeden týden (po doplacení dlužného týdne je pak možné opět stejnou smlouvu prodloužit).

Co dělat při ztrátě smlouvy a kolik můžu mít smluv?

Pokud nemáte problémy s plněním závazků ze smlouvy vyplývajících, tak s námi můžete uzavřít neomezený počet smluv. Záleží tedy jen na Vás, kolik finančních prostředků potřebujete a jakou zástavu jste za ně schopni poskytnout.

Pokud se Vám z jakéhokoli důvodu smlouva ztratí nebo znehodnotí, doporučujeme nás o tom co nejdříve informovat. Na základě žádosti vystavíme duplikát smlouvy a ten lze jeden den po propadnutí zástavy využít ke klasickému vyplacení.

Při vyplacení zástavy totožnost neověřujeme a tedy může nastat situace, kdy ztracenou zástavní smlouvu vyplatí někdo jiný. Proto ztrátu nahlaste co nejdříve, abyste tomuto stavu předešli.

Kolik peněz můžu za zastavenou věc dostat?

Ohodnocení zástavy provádíme dle aktuální situace na trhu, ať jde o elektroniku nebo zlato. Orientačně jsme Vám schopni nabízenou částku sdělit i po telefonu, ale přesnou částku stanovíme až po prohlídce zboží a jeho kontrole. Může tak dojít ke snížení nabízené částky např. kvůli poškození přístroje.

Zabezpečení prodejny a zástav, pojištění.

O zboží, které jste u nás uložili do zástavy se v žádném případě nemusíte bát. Naše prodejna je pečlivě zabezpečena, pro uložení zlata disponuje trezorem s vysokou bezpečnostní třídou a celá prodejna je permanentně pod dozorem kamer i zabezpečovacího systému.

Na základě výše uvedeného kvalitního zabezpečení jsme získali i pojistku, takže zákazníkům garantujeme 100% náhradu škody v případě ztráty nebo poškození zboží v zástavě.